Sandıklı-Hüdai Kaplıcası

Sandıklı-Hüdai Kaplıcası

Sandikli Hudail Kaplicasi

Afyon İli içerisinde yer alan Sandıklı konum olarak İç Ege’de, Akdeniz, Ege ve İç Anadolu bölgelerimizin kesiştiği bir noktada, ülkemizin kuzey ve güney bağlantısını sağlayan Ankara-Antalya ve İstanbul-Antalya karayolu üzerinde bulunmaktadır. Afyon İl merkezine 65 km. Sandıklı İlçesine 10 km. uzaklıkta olup Afyon-Antalya karayolu güzergâhına 6 km. uzaklıkta konumlanmış olan Sandıklı-Hüdai Kaplıcası ‘Termal Belde’ görünümündedir. Afyon İlinde bulunan askeri amaçlı havaalanının genişletilmesi ve sivil amaçlı kullanımı ile ilgili çalışmalar sürmektedir. Mevcut durumda en yakın havaalanı olarak yaklaşık 115 km. güneyinde yer alan Isparta’daki sivil amaçlı Süleyman Demirel Hava Limanından yararlanılabilmektedir. Sandıklı, Ankara-İzmir demiryolu güzergâhında olup, demiryolu ulaşım olanağına da sahiptir.

Özellikleri: Kükürt, karbondioksit, bikarbonat ve alkalik maddeler ihtiva eden sulardır. Mide-bağırsak, böbrek, romatizma, kadın ve deri hastalıkları, solunum yolları rahatsızlıkları için iyi gelmektedir. Kaplıcalar Sandıklı’ya 9 kilometre, Afyon’a ise 70 kilometre mesafededir.

İyi Geldiği Hastalıklar: Romatizma, Romatoit Artrit (Ateşli romatizma hastalıkları), Nevraji (Sinir boyunca yayılan iltihaplar), Nevrit (Sinir ucu iltihapları), Polinevrit (Birden fazla sinirin iltihapları), Tendinit (Tenden zedelenmesi), Pariatrit (Eklem zan iltihabı), Artroz (Eklem kireçlenmeleri), Selulit (Yumuşak doku romatizması), Siyatik (Siyatik sinirinin sıkışması), Spondilit (Omurganın kireçlenmesi), Mialji (Kas ağrıları), Kadın hhastalıkları (Kronik dönemlerde), Polip sekeli (Çocuk felci sekeli), Hemipleji (Vücudun her her tarafının felci), Parapleji (Her iki alt ekstremitenin felci), Kırık – Çıkık sekelleri, Kazalardan ve ameliyatlardan kalan sekeller, Ruh, yorgunluklar, Dimağ yorgunluğu, Bağırsak hastalıkları, Böbreklerdeki taş ve kumların düşürülmesi, Cilt ve deri hastalıkları.

*Turlar günübirlik veya 4 ila 5 gece olarak düzenlenmektedir. Tur için lütfen operatörlerimize danışın*

Leave a Reply

Live Chat

Join the Live Chat