Balon Turu

Balon gezileri ile Kapadokya bölgesinin muhteşem vadilerini ve peri bacalarını gökyüzünden izleyebilirsiniz! Sabaha karşı kalkacak balon turu ile güneşin doğuşunu ve Kapadokya’nın güzelliklerini izleyecek, doğanın uyanışına tanık olacaksınız.

Program:

Sabah erken saatlerde kaldığınız otellerden alınarak uçuş alanına getirilirsiniz ve çay, kahve, kurabiye vs ikram edilerek diğer misafirlerle kaynaşma sağlanır. Daha sonra o gün için belirlenen kalkış alanına gidilir. Kalkış alanına ulaştığımızda, balonların son hazırlıkları yapılırken bir güvenlik brifingi verilir ve sonra da sepetlere binilip ve havalanırız.

Uçuş esnasında 3 ila 20 kilometrelik bir mesafe yol alırız. Bu tamamen muhtelif irtifalarda karşılaştığımız rüzgârların hızına bağlı bir durumdur. Uçuş boyunca pilotumuz balonun irtifasını bir ağaç boyundan tutun da birkaç yüz metreye varan yüksekliklere kadar değiştirecektir. Bu yüksekliklerde Kapadokyanın eşsiz manzarasını çok farklı bir açıdan seyretme imkanı bulursunuz. Ama yükseklik ne olursa olsun sıcak hava balonu ile uçuş gerçekten de benzersiz bir deneyimdir.

Uçuş esnasında yolcularımıza Kapadokyanın eşsiz ve benzersiz güzelliklerini bazen birkaç yüz metre yükselerek, ama daha ziyade vadilerin içinde ve peri bacalarının çevresinde, yere çok yakın mesafede, çok alçaktan süzülerek gösteriyoruz. Bu tarz uçuş dünyanın başka hiçbir yerinde mümkün değildir. Uçuşun kendisi yaklaşık 55-60 dakika sürüyor, ama bu süre muhtelif şartlara bağlı olarak bazen 75 dakikaya kadar çıkabiliyor. Bu sürenin sonunda uygun bir yere güvenli bir iniş yapıyoruz. İnişten sonra yaptığımız geleneksel kutlama partisinde yolcularımıza şampanya kokteyli ikram ediyor ve kendilerine hatıra olarak, isimlerine yazılmış birer uçuş sertifikası veriyoruz. Daha sonra da tüm yolcularımızı kaldıkları otellere bırakıyoruz. Tüm bu organizasyon otelden alıştan geri bırakılışa kadar yaklaşık 3 saat sürüyor.

Live Chat

Join the Live Chat