Ilgin Kaplıcası Konya Turu

Ilgin Kaplıcası Konya Turu

Konya Ilgin Ilgin Kaplicasi

Ilgın ilçesi Konya- Afyon karayolu üzerinde kurulmuş bir şehirdir.Ilgın Konya’ya 90 km Afyon ‘a ise 130 km mesafededir. İlçe merkezinin 2.5 km batısında Ilgın- Akşehir asfaltı üzerindedir.İki ayrı dönemde yapılan kaplıcanın ilk defa 1236 miladi yılında 1 . Alaedddin Keykubat döneminde ikinci Defa ise 2.Gıyaseddin Keyhüsrev zamanında Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından miladi 1267 yılında yaptırıldığı anlaşılmakladır.

 

 Özellikler: Potasyum ,Sodyum,Amonyum,Kalsiyum,Magnezyum,Demir, Alimınyum,Klorür, Nitrat,Sülfat ve hidrokarbonat gibi kimyasal özellikleri için de taşıyan şifa kaynağı kaplıca suları berrak, renksiz ve kokusuzdur. Su bir miktar da Bromür ve İyodür ihtiva ettiğinden Kükürtlü ve Hidrokarbonatlı sular grubunda yer alır. Radyo aktivitesi 19,1 eman dır.Ayrıca su az miktar da tuz ihtiva etmesi ile dünyanın tanınmış sularına benzediği bilinmektedir.

 

 İyi Geldiği Hastalıklar: Göz Hastalıkları, Egzama, Cüzzam, Felç hastalıkları, bers (Abraş) Hastalıkları, Sinir Hastalıkları, Akciğer iltihaplanmaları, Böbrek ve idrar yolları hastalıkları, Kadın hastalıkları ,her türlü iltihaplanma ve yara iyileşmelerine ,Deri ve Cilt hastalıklarına, Romatizmal gibi hastalıklardır.

 

*Turlar günübirlik veya 4 ila 5 gece olarak düzenlenmektedir. Tur için lütfen operatörlerimize danışın*

Leave a Reply

Live Chat

Join the Live Chat