Denizli Kaplıcaları Turu

Denizli Kaplıcaları Turu

Cindere Denizli3

Pamukkale: yeraltı kaynak sularının içerdiği kireçten oluşmuş travertenler ve havuzlar Denizli ilindedir. 2700 metre uzunluğunda ve 160 m yüksekliktedir. Parlak beyaz rengiyle Pamukkale’yi 20 km uzaklıktan görmek mümkündür. Tepesinde Roma’dan kalma Hierapolis adlı kutsal antik şehir bulunur.

 

İyi Geldiği Hastalıklar: Kalp-damar, şeker, şişmanlık, üroloji, karaciğer, safra kesesi, sindirim, solunum, kas ve kemik rahatsızlıklarına. Kalsiyum, sülfat, bikarbonat ve karbondioksit ihtiva eden sulardır. Romatizma, kan dolaşımı bozuklukları, böbrek, mide ve solunum yolları rahatsızlıkları için iyi gelmektedir. Denizli’ye 20 kilometre mesafededir.

 

Karahayit Kaplicası: Karahayıt, Denizli kent merkezine 25, Pamukkale’ye 5 kilometre uzaklıkta. Denizli kent merkezinden akşam 20.00’ye kadar her yarım saatte bir otobüs bulmak mümkün. Karahayıt minibüslerinin yanı sıra Pamukkale minibüsleriyle de Karahayıt’a gidilebiliyor. Denizli-Ankara Karayolu’nun Pamukkale Kavşağı’ndan dönülerek özel otomobille yaklaşık 20 dakikada Karahayıt’a ulaşılabilir.

Kırmızısu ; merkez ilçe Karahayıt kasabası içindedir. Pamukkale’ nin yaklaşık 5 km kuzeyindedir. Kırmızısu travertenleri 600C sıcaklıkta çıkan termal su çevresinde oluşmuştur. Termal suyun içindeki maden oksitleri nedeniyle kırmızı,yeşil ve beyaz renkli traverten tabakaları oluşmuştur. Yakın zamana kadar daha çok iç turizme hizmet veren Karahayıt Kaplıcaları artan konaklama tesisleri ile önem kazanmış ve Pamukkale’den sonra turizmdeki yerini almıştır.

 

İyi Geldiği Hastalıklar: Termal suyun sıcaklığı 67-25 derece arasında. Pamukkale ile kıyaslandığında serbest karbondioksit oranı daha az, radyoaktivitesi yüksek. Kalp, damar sertliği, yüksek tansiyon, romatizma, siyatik, deri ve sinir hastalıklarından bazılarına, limbo, uyuz, akne, kaşıntı gibi hastalıklara iyi geliyor. Banyo yapılırsa, genişleyen damarlar kan basıncını düşürerek kalbi rahatlatıyor. Astım hastaları da faydalanabilir. Çamur banyosu yapıldığında vücudun dayanıklılığı ve direnci artıyor.

*Turlar günübirlik veya 4 ila 5 gece olarak düzenlenmektedir. Tur için lütfen operatörlerimize danışın*

Leave a Reply

Live Chat

Join the Live Chat